Genel Başkan:

Ulu-Önder-Mustafa-Kemal-Atatürk-1-239x31
Parti Tüzüğümüzün 51.Maddesinin
a) bendinde Belirtilen   1. Olağan Kongresinde , Genel Başkan Aday Adayları Arasından iki turlu (ön eleme) seçimle Üyelerin Salt çoğunluğunu , üye tam sayısının yarısından az  olmamak şartı ile, Alan adaylar arasından  Tek Parti Genel Başkanı 5 yıllık bir süre için Seçilir.
b) Mevcut  Genel Başkan  olağan Kongrede Diğer Adaylar arasından üye tamsayısının  %51inden az olmamak şartıyla En fazla 2 Dönem Genel Başkanlık  Yapabilir. Bu süre sonunda Genel Başkanlık görevi Resen sona erer.
c ) Maddesinde görev süresi dolan Genel Başkan Bu süreden en geç 1 ay önce Olağan kongreyi toplantıya çağırır. 
d) Bunun Dışında Genel Başkanın daveti,Demokrasi kurulunun veya Disiplin kurulunun yada her iki kurulun üyelerinin 3/2 si veya parti üye tam sayısının 3/1 nin talebi üzerine olağan üstü kongre toplanır. 
e)1.olağan Kongrede Parti Genel Başkan ve  yetkili kurullar  seçilinceye ve tüzel kişilik kazanıncaya  Kadarki tüm işlemlerin yürütülmesinde Tek Parti Geçici Kurucu Başkan Tarafından Temsile ,Karar almaya ve imzaya yetkilidir.
f) Partimizin Fahri ve Onursal Genel Başkanı  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'tür  Geçici Kurucu Başkanı A.Fırat Tunca'dır

Geçici Kurucu Başkan:

DSC_8442%20copy%2B%2B%2B%2B_edited.jpg
20.11.1977 Yılı Diyarbakır'ın Eğil ilçesi doğumlu olup  ilk, orta ve lise eğitimini Muş'ta tamamladıktan sonra  2003 yılında Uludağ Universitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden lisans derecesi almıştır.2005 yılında  Askerlik Hizmetini yedek subay olarak tamamlayan Kurucu Başkanımız 2005-2012  yılları arasından itibaren özel sektörde  ticaret ile uğraşan ve Eğitimden, Sanayiye,Ekonomiye birçok Fikri ve snai mülkiyet haklarına yönelik olarak  fikir ve projelerin geliştirilmesinde öncülük etmiş olup,Türkiye'nin  2012-2018 yılları arasında   ulusal ve uluslararası güvenlik ve Ekonomi politikalarının oluşumuna Damgasını vurmuş olup  bu güvenlik politikaları Mevcut İktidar tarafından Halen Yürütülmekte iken 2018 Yılında Teknoloji ve  Kalkınma Partisi TEK PARTİ kurmak Üzere Aktif Siyaset  Hayatına Girmiştir.Evli ve Bir çocuk babası olan  Kurucu başkanımız ileri Düzey ingilizcenin yanı sıra orta düzeyde Almanca ve Rusça bilmektedir.